You are currently viewing קל ופשוט – תחזוקת גינת איגלו

קל ופשוט – תחזוקת גינת איגלו

 

גינת איגלו היא גינה מודולרית שבה צומחים וגדלים בין היתר שיחים מעוצבים בצורת כיפה. מדובר בפטנט של חברת איגלו גארדן, שייחודו בכך שהצמחים מגיעים ללקוח כשהם כבר בוגרים ומעוצבים תוך שהם צומחים בתוך מתקנים או מכלים ייעודיים שאינם מחייבים שתילה באדמה (אל דאגה, אם תרצו, תוכלו בהחלט להשריש את הצמח ולגדלו בקרקע, בדיוק כמו צמח רגיל).

   

הניידות של צמחי האיגלו מאפשרת לכם “לשחק” עם הגינה שלכם באופן מודולרי, כך שתוכלו להזיז את הצמחים ולהחליף ביניהם, ועל ידי כך לשנות את מראה הגינה מתי שתרצו. תוכלו אפילו לקחת את הגינה יחד אתכם כשאתם עוברים דירה- חשוב במיוחד כי אין ספק שהגינה, על אף שהיא חלל חוץ, מהווה אזור רגיעה ירוק שאין ספק שיהיה עבורכם עוגן גם בבית החדש.


גינת איגלו מוכנה מהיום הראשון. כלומר, כבר אין צורך להמתין בסבלנות עד שהצמחים יגדלו וישגשגו, תקבלו אותם מוכנים, כשיחים בוגרים וצפופים, ותוכלו לעצב את הגינה כרצונכם. מה שכן, תחזוקה שוטפת (אך מינימלית) של הצמחים והגינה, גם אם בתדירות נמוכה, היא חשובה מאוד. ולשם כך נועד מאמר זה.

 

עקרונות מנחים של תחזוקת גינת איגלו


כמו בכל גינה, אחד הדברים המהותיים ביותר למראה ולחיוניות שלה, הוא התחזוקה. כיוון שכל אדם עומד בפני עצמו, כך גם היחס שלו לגינה. יש כאלו שמאוד אוהבים לעבוד בגינה ולטפח אותה, ומנגד, יש את אלו שרק המחשבה על דאגה להשקיה או גיזום הצמחים, מעוררת בהם אי נוחות.

   

לאלו וגם לאלו, אנו באיגלו גארדן, יכולים לומר – מצאתם את מבוקשכם. אם אתם אוהבים לעבוד בגינה תוכלו לטפל בצמחים על ידי גיזום, לנקות ולסדר את הגינה וכו’. גינת איגלו היא נכס לבית שלכם ונותנת מרגוע לנפש כמו שרק גינה מעוצבת יכולה לעשות, ומן הסתם נותנת מראה והרגשה שונה לחלוטין ממיכלים ואדניות ולכן גם מחירה שונה ממחיר התקנת דשא סינטטי. לא לכולם הטיפול בגינה הוא תחביב ומרגוע, לכן קחו נשימה והירגעו- הגינה שלנו מותאמת אליכם. עם מינימום של תחזוקה שוטפת, כל שצריך לעשות הוא לעקוב אחר העקרונות הבאים:


1. גינת האיגלו מצריכה מערכת השקיה, שכוללת מחשב השקיה, מערכת דישון אוטומטית קטנה וטפטפות כמובן. למשאבת הדשן חשיבות רבה ולה יש את היכולת לספק לצמחים דשן נוזלי שישמור על החוזק והעמידות שלהם, ולתת את הפריחות המדהימות שעליהן אתם חולמים. אל דאגה, אנו באיגלו גארדן נדאג להתקנת המערכת ולהדרכה פשוטה לתפעולה. החשיבות של מערכת ההשקיה היא עצומה, במיוחד אם אינכם שותלים את הצמח באדמה, מכיוון שזוהי הדרך שלכם לוודא שהצמחים מקבלים את חומרי ההזנה מהדשן ביחד עם המים בכמות הנכונה ובזמן הנכון. אך מעבר לכך, גם אם תשרישו את הצמח בקרקע, מערכת ההשקיה היא הדרך האולטימטיבית לשמור על כמות המים המדויקת שכל צמח זקוק לה וכך גם ניתן לוודא שאין בזבוז סתמי של מים, וחוסכים בעלויות מיותרות. מבחינת התחזוקה השוטפת, יש לבדוק בכל מס’ חודשים את תקינות הטפטפות, בדיקה פשוטה זו לוקחת דקות ספורות בלבד…


2. אנו ממליצים מדי פעם לגזום את הצמחים. הגיזום הופך אותם צפופים וחזקים יותר, וככל שתקפידו על גיזום בכל מס’ חודשים- הצמח יודה לכם. גיזום צמחי האיגלו פשוט, ואצלנו אף תוכלו לרכוש מתקן לגיזום ועיצוב ייעודי שינחה אתכם כיצד לבצע את הגיזום.


3. כמו שכבר כתבנו, הצמחים שלנו ניידים, מה שנותן יתרון גם בעיצוב הגינה, כיוון שמדי פעם תוכלו להחליף בין הצמחים ולגוון את מראה הגינה. בזמן שמטפלים בגינה ניתן להוציא את הצמחים מאיזור הגינה, לטפל בהם במקום מוגבה ונוח (להניחם על כיסא למשל) שחוסך את הצורך בהתכופפות לצמח שמונח בגובה נמוך.


4. זה ישמע נדוש, אך העיקרון החשוב ביותר הוא – אהבה. תנו לצמחים שלכם תמיד אהבה. צמחים, כמו כל אורגניזם חי אחר, מגיבים לסביבתם וכבר ידוע שצמח שמעניקים לו יחס ומטפחים אותו, גדל ומשגשג יותר.
אתם תמיד מוזמנים ליצור עימנו קשר באיגלו גארדן עיצוב גינות, בין אם בטלפון או אם מתחשק לכם להגיע אלינו למשתלה בכפר רות. אנו מבטיחים להקשיב לכם, להדריך ולייעץ ,ולתת לכם מהניסיון והידע שלנו בעיצוב ובניית הגינה.
נשמח לשמוע מכם! צפו גם בגינות מרפסת שלנו