גינות מרפסת

המגמה כיום בישראל ואף בעולם המערבי היא צמצום עתודות הקרקע ובניית בנייני מגורים גבוהים. עקב כך גדל הצורך והביקוש לנוי וצמחייה בקרב אלא הדרים בדירות מרפסת. כיום כמעט לכל דירה קיימת מרפסת ובה ניתן ליצור גינת מרפסת מעניינות ומקסימות. עד היום נאלצו בעלי הגגות והמרפסות להתפשר על אדניות ועציצים, כדי בטון וחרס, אדניות עץ ושאר מיכלים ולא יכלו להנות באמת מגינה אמיתית. אף אחד מאלה אינו נותן תחושה של גינת קרקע. עד להמצאת האיגלו גארדן, שיח מעוצב ללא צורך בשתילה, שבזכותם גינת מרפסת שלכם תראה הכי מושלם, פטנט ישראלי ייחודי שנועד לתת מענה ופיתרון לעיצוב גינה על גגות ומרפסות. גינות המרפסת של איגלו גארדן הינן בעלות מראה של גינת קרקע לכל דבר, מעוצבת ומסודרת. הגינה ניידת וניתנת לעיצוב גמיש כל השנה. התחזוק פשוט וקל וההנאה מן הגינה במרפסת מתחילה מהיום הראשון להקמה.

גינה במרפסת של איגלו גארדן יכולות להשתלב ממרפסות קטנות של 10 מ”ר ועד למרפסות ענק ופנטהאוסים. ניתן לשלב בגינות סלעים, דקים, דשא סינטטי ושאר אביזרים המלווים ויוצרים את יופייה של הגינה. וכמובן, במידת הצורך (אם היו נזילות), רצוי לבצע איטום מרפסת לפני ההתקנה.

בחו”ל ובפרט בארצות אירופאיות ואפילו אסייתיות (קוריאה, יפן) ישנה מגמה הולכת וגוברת של הקמת גינות מרפסת וגג בדירות פרטיות ואף במבנים עסקיים. הגינות משוות לתרבות הבניין מראה של טבע, אוטנטיות וחיבור לאמא אדמה שמעט גבהנו והתרחקנו ממנה. כיום כבר לא צריך לרדת חמש עשרה קומות לארץ בכדי להנות מבטע גינוני, הכל עלה למעלה. אנו באיגלו גארדן מתמחים בבניית גינות קטנות, בינוניות וגדולות על גגות ומרפסות בשיטת האיגלו גארדן.

גינות מעוצבות בהתאמה אישית
משתלה שלנו איגלו גארדן
גינות מעוצבות במרפסת
גינה מעוצבת על המרפסת

גינות מרפסת מעוצבות ברגע

גינות מרפסת: תחום של יצירת גינה שופעת חיים, מלאת פרחים וצמחים מרהיבים בסביבת החוץ של דירות בימינו, קרי מרפסות, גגות ופנטהאוזים. גינות הגג והמרפסת הינן נקודת תצפית עיקרית בימינו לעיניים כמעט מכל דירת מגורים בבניין משותף. הימצאותן בגובה, מעניקה לנו את ההזדמנות ליהנות מפרטיות, נוף עוצר נשימה ואוויר צח. עם התפשטות מספר המרפסות בארץ התעוררה גם תחושת היצירה והאפשרות ליצור גינה מרהיבה במרפסת הפנימית או החיצונית. נולד הצורך להקיף את המרפסת שלנו באהבה

בעידן שבו טכנולוגיות חדשות קיימות בעולם הגינון וקיימת תמיכה של מערכות השקיה שונות, זה מאפשר מגוון רחב של רעיונות והשראה לעיצובים שונים של גינות המרפסת, כיום הן מושכות ונרחבות יותר מאי פעם. חשוב לנו לתת לכם הלקוחות, מענה לשאלות חשובות על עיצוב גינת המרפסת שלכם, לדוגמא: אילו צמחים מתאימים לגינת המרפסת שלכם? כיצד יש לבחור בצמחים המתאימים? אילו אלמנטים מרכזים יהפכו את המרפסת שלכם לרב גונית ויפה יותר? אלו הם רק חלק מהשאלות המרכזיות שאנחנו שואלים, ועליכם להתייחס אליהן כאשר אתם בונים גינה על מרפסת.

יצירה של גינה על מרפסת, היא להימנע ממראה מבודד, וחסר חיים של שטח נרחב מהבית שלכם. אחד הטריקים להשיג זאת היא לשלב אלמנטים מעניינים כדוגמת: צמחים בכל הצורות והגוונים, מפלי מים, תאורת גינה, אבנים מעוגלות ופסגות מצוירות, אביזרי בטון ואקססוריז המשולבים בעצים. בכך תיצרו אחיזה בעין וסדר יפה ועשיר בגינה בפרט ובמרפסת בכלל שיסייע ליצירת התחושה הנכונה.

בחירת צמחים נכונה, התאמת הצמחים הנכונים לגינה על המרפסת היא חלק מרכזי בעיצוב. זאת כך למשל צמחים הגדלים מול קיר הבניין דורשים התייחסות אחרת מזו של צמחים הגדלים על קרקע פתוחה. כמו כן, מומלץ לבחור בצמחים עמידים בפני רוחות חזקות ואירועי מזג אוויר קיציים.

ומה אם אני חסר ניסיון?

אם חסר לכם ניסיון בעיצוב גינת מרפסת, תמיד ניתן לפנות למעצב גינות של איגלו גארדן לייעוץ מקצועי. אפשר לשאול על רעיונות לגינת מרפסת בסגנון מודרני, רומנטי, אורבני או אחר. המעצב יוכל להמליץ לכם מגוון רחב של עיצובים הנוגעים לכל אחד על פי טעמו, כמיהותיו וחלומותיו.

בעידן שבו הערים הופכות גדלות ומצטמצמות, והקשר בינינו לטבע נדיר, ישנה פתרון מקסים ליצירת קשר אישי עם הצמחיה והטבע – גינה במרפסת. במקום להתרחק מהטבע בעיר, אנו יכולים להביא אותו אלינו, ממש אל חלל המרפסת שלנו. גינה כזו אינה רק מעין אזור ירוק במרכז העיר, אלא גם מקום בו אנו יכולים לחדור לעולמם של צמחים, לגלות יצירות טבע וליהנות מאוויר העיר הצוחק סביבנו.

טיפים להקמת גינת מרפסת:

  • תכנון: בחרו את הצמחים המתאימים לתנאי האור והאוויר במרפסת.
  • עציצים: השתמשו בעציצים בגדלים שונים ובחומרים שונים.
  • אדמה: השתמשו באדמה איכותית ומזינה.
  • השקיה: השקו את הצמחים באופן קבוע, בהתאם לצורך.
  • דישון: דשנו את הצמחים באופן קבוע, בהתאם לצורך.
  • טיפול: הקפידו לטפל בצמחים באופן קבוע, כולל גיזום, ניכוש עשבים ועקירת עשבים שוטים.

בכל מקרה אנחנו ממליצים להתייעץ עם המומחים בתחום, תוכלו לפנות אלינו בכל דרך הנוחה עבורכם!
גינות מרפסת הן דרך נהדרת להפוך את המרפסת למקום יפה, בריא ומהנה. עם קצת תכנון ומאמץ, תוכלו ליהנות מגינה ירוקה ופורחת בלב העיר.

הנכם מוזמנים למשתלה שלנו
להתרשם מגינות תצוגה מרהיבות
לפגישת ייעוץ חינם במשתלתינו התקשרו אלינו
077-99-77-99-3
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם