איגלו גארדן

5 שלבים להקמת גינות גג

חזרה למאמרים

גינה היא תמיד תוספת מוצלחת לכל בית, ואם יש לכם גג - הוספת צמחיה שתורמת אנרגיות חיוביות ושלל צבעים היא דרך מצוינת לנצל אותו. כדי שהגינה תהיה מושלמת, כדאי להקפיד על 5 השלבים הבאים:
 

1. מדידות
 

כדי ליצור את הגינה האידיאלית חשוב כמובן לקחת בחשבון את מידות השטח שבו היא תוקם. בהתאם השלב הראשון בדרך לגינת גג מוצלחת הוא למדוד את השטח המיועד לגינה ולהכין שרטוט (פשוט) עם המידות המדויקות. מומלץ לכלול בשרטוט את כל המרכיבים של הגג, כך שבשלבים הבאים אפשר יהיה ליצור התאמה מלאה בין הגינה לבין שאר הפריטים שקיימים בגג.
 

2. תכנון
 

השלב הבא במסגרת הקמת גינה הוא תכנון.
התכנון מבוסס כמובן על מידות הגינה המיועדת, וכדאי להיעזר במומחים בתחום. במסגרת תכנון גינת הגג המושלמת מתקבלות החלטות רבות - באילו צמחים להשתמש, איפה למקם כל צמח, איך לתחום אותם ועם מה (כולל למשל תיחום בזלת) ועוד. בין השיחים שכדאי להכיר ולשבץ בגינת הגג: גזניה מכסיפה, וינקה רב שנתית, מלאפורה, סביון מכחיל, לנטנה לבנה, דלוספרמה לבנה, קיסוס ירוק מגוון, ורבנה אדומה ועוד.
 

בין השיקולים לבחירת הצמחייה: מידת החשיפה לשמש, הגוונים שרוצים להעניק לגג וההעדפה של בעלי הגג מבחינה אסתטית וגם מבחינת הצורך להשקות כל סוג שיח.
 

בנוסף כדאי להחליט כבר בשלב זה אם תרצו להוסיף פריטים שונים לגינה כמו למשל ספסל. עוד אופציה שניתנת לשילוב עם הצמחייה הטבעית היא מרבד דשא סינטטי, וכמובן שכדאי להקדיש זמן לתכנון כך שהשילוב יהיה מוצלח במיוחד.
 

3. התקנת הגינה
 

לאחר שנבחרים כל הפריטים לגינה, כולל הטוף והאבנים שיתחמו כל אזור בגג, ולאחר שסוגרים סופית את הארגון של כל השיחים כך שתיווצר הרמוניה שובת לב ועין והגג יהיה מעניין במיוחד, השלב הבא במסגרת הקמת גינות הוא ההתקנה.
 

כשבוחרים נכון שיחים שמתאימים לגג, ההתקנה עצמה קלה והגינה נראית מרהיבה מהרגע הראשון. יתרון משמעותי נוסף הוא שאין צורך לעקור את הריצוף, ובהתאם גם לא נדרש זמן רב עד להשלמת הגינה. פרק הזמן המדויק נקבע בהתאם לגודל הגג והגינה, כשבמרבית המקרים מדובר על יום עבודה אחד או לכל היותר שניים.
 

בזכות העובדה שלא צריך לבצע שינויים מבניים בגג ניתן גם ליהנות מהאופציה של הקמת גינה בזול - כשהגינה עצמה טבעית לחלוטין ומרשימה מאוד.
 

4. תחזוקה שוטפת
 

כמו כל גינה, גם גינות הגג המעוצבות מחייבות השקעה מסוימת בתחזוקה - בעיקר זמן ותשומת לב. לכל סוג של שיח הנחיות השקיה אחרות, וחשוב להקפיד עליהן כדי שהאסתטיקה המרשימה תישמר לאורך זמן והגינה תמשיך להפיץ ריחות נעימים ואנרגיות חיוביות במיוחד.
 

5. להתרווח עם כוס קפה וליהנות
 

השלב האחרון בהקמתן של גינות גג הוא כמובן תכלית יצירתן - להתרווח על הגג כשמסביב הכל פורח ומלבלב וצבעוני ומשמח, ולהתמלא נחת מהגשמתו של עוד חלום.

  יצירת קשר

    פרטי התקשרות

   

     כתובת: קיבוץ חולדה (ליד בילו רחובות)
     טלפון משרד:  077-99-77-99-3
     נייד בן:  052-391-8223  
     נייד נועם: 054-280-7446
     מייל:   suliben@gmail.com
     
     קבלת קהל 
     יום א - ה: 17:00 - 8:00
     יום ו:  14:00 - 8:00
     לייעוץ גינה - בתאום מראש בלבד
   
   

     

  כל הזכויות שמורות לאיגלו גארדן © עיצוב גינות גג
  POWERED BY www.promote-marketing.co.il