הגעה בתיאום מראש בלבד | כפר רות - מודיעין | הפתרון לשנת השמיטה
איגלו גארדן

עיצוב גינות מפוארות לגגות ופנטהאוזים

חזרה למאמרים

גם אם בחרתם לגור בדירת גג או פנטהאוז ולא בבית צמוד קרקע, אין הדבר אומר שלא תוכלו ליהנות מגינה מעוצבת ויוקרתית. על מה עליכם לשים דגש? וכיצד תוכלו לשלב בין עיצוב מושקע לבין פונקציונליות בלתי מתפשרת? לפניכם כמה פרטים חשובים.

 

אנשים רבים בוחרים לחיות את חייהם לאו דווקא כשהם צמודים לקרקע, אלא על הגובה, בדירות גג ופנטהאוזים יוקרתיים ומפוארים. וממש כשם שלא מתפשרים על איכות החיים בפנים הבית, כך גם אין להתפשר עליה בחוץ ורצוי לעצב את המרפסת בדרך שתאפשר לכם לבלות בנעימים בעת השהייה בחוץ. עם זאת עיצוב גינות מכל סוג, הוא אינו עניין של מה בכך ולכן לא פעם נדרשת עזרה מקצועית, לשם כך ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים אליהם יש לשים לב לפני שמתחילים בעיצוב.

גודל הגג או הפנטהאוז

דירות גג או פנטהאוזים שונים זה מזה במובנים רבים, כאשר אחד הפרמטרים המבדילים ביניהם הוא גודל הגג או המרפסת. ומדוע אלמנט זה חשוב? היות וללא האומדן הנכון חלל החוץ עלול להיראות עמוס, צפוף או לחלופין ריק ומנוכר. כאשר הגג גדול הרי שיש מקום להצבת רהיטים גדולים שימלאו את החלל, או לחלק את החלל לכמה פינות שונות ומגוונות. הצבת רהיטים קטנים או ניצול לא נכון של החלל עלולים להוביל לתחושה של ריקנות ולהשפיע על האווירה במידה משמעותית. גם כאשר מדובר במקרה ההפוך ובו המרפסת קטנה, יש לשים לב שלא מעמיסים עליה יותר מדי פריטי ריהוט על מנת שלא להפוך אותה לצפופה. רצוי כי יהיה איזון מושלם בין גודל החלל לבין הריהוט שנבחר על מנת ליצור אווירה נעימה ומזמינה.

בחירת ריהוט גן חזק ויציב

אין דבר מהנה יותר מאשר לשבת על הגג או המרפסת וליהנות מבריזה קיצית. אולם בעונות אחרות של השנה הבריזה הנעימה עשויה להפוך לרוח חזקה ואימתנית. אי לכך יש להקדיש לכך מחשבה ולבחור ריהוט גן מתאים. בין אם בוחרים מערכות ישיבה, בין אם פינות אוכל או מיטות שיזוף איכותיות ובין אם ערסלים או מרבצים יש לוודא כי אלו כמה שיותר יציבים וחזקים. הרי לא היינו רוצים שכל משב רוח ישנה לנו את העיצוב או חלילה ישפיע על מידת הבטיחות שאנו חשים. ישנם רהיטים קלילים יותר ולעומתם, רהיטים הרבה יותר מסיבים וחזקים. מן הסתם, הסוג השני יהיה הרבה יותר מתאים.

צמחים המתאימים לאקלים הישראלי

אין שום סיבה שלא לשלב בעיצוב הגג או הפנטהאוז צמחים ובכך להפוך את האווירה בחלל להרבה יותר חמימה וביתית. לשילוב צמחים יש יתרונות רבים והם משפיעים במידה ניכרת על התחושה הכללית. עם זאת כן מומלץ לבצע בחירות נכונות ולוודא שהצמחים בהם עושים שימוש מתאימים לאקלים הישראלי ולתנאים בהם הם גדלים. כך למשל אם המרפסת חשופה לשמש יש לבחור בצמחים אשר אינם זקוקים להשקיה מרובה והשמש הישראלית מיטבה עמם ולהיפך, אם המרפסת מוצללת חשוב לבחור בצמחים אשר פחות זקוקים לשמש החמה.

חשיבה על הצללה מתאימה

פרמטר נוסף ואחרון אותו יש לקחת בחשבון בעת עיצוב גינות מפוארות על גגות ופנטהאוזים הוא מידת ההצללה. בימות הקיץ החמים חשיפה מלאה לשמש היוקדת עשויה להיות מעיקה ועל כן פתרונות ההצללה הנכונים יכולים לתת את המענה המושלם. כאמור ישנם סוגים שונים של סוככים או פרגולות אותם ניתן להתקין לכל ימות השנה, אולם אם השימוש במרפסת נעשה רק בעונה החמה, ניתן בהחלט לרכוש שמשיית צד ענקית שעשויה מברזל וכך ליהנות הן מהצללה איכותית והן מרמת עמידות גבוהה, שכן השמשייה תוכל להתמודד בהצלחה גם עם רוח חזקה.

לסיכום, עיצוב גינות יוקרה זו משימה מאתגרת ואם רוצים לבצע אותה בחוכמה מומלץ לפנות לחברה מומחית בתחום אשר תוכל לספק ייעוץ והכוונה.

  יצירת קשר

    פרטי התקשרות

     כתובת: כפר רות - מודיעין
     טלפון משרד:  077-99-77-99-3
     נייד בן:  052-391-8223  
     נייד נועם: 054-280-7446
     מייל:  suliben@gmail.com
     
     קבלת קהל 
     יום א - ה: 17:00 - 8:00
     יום ו:  14:00 - 8:00
     לייעוץ גינה - בתאום מראש בלבד
   
   

     

  כל הזכויות שמורות לאיגלו גארדן © עיצוב גינות גג
  POWERED BY Powered by Selected