הגעה בתיאום מראש בלבד | כפר רות - מודיעין | הפתרון לשנת השמיטה
איגלו גארדן

עיצוב גינות בסגנון מודרני

חזרה למאמרים

גינה היא תוספת מבורכת במיוחד בכל בית פרטי, מרחב ציבורי, גג רחב ידיים, בית עסק (ובפרט בתי מלון, צימרים, בתי קפה שיש להם גם חצר ועוד) ובעצם בכל מקום תמיד משמח לראות פרחים, שיחים, עצים וצמחיה.
במיוחד משמחות את העין ואת הלב הגינות שזכו לעיצוב מודרני ועכשווי – על-ידי אנשי מקצוע שמשלבים דיוק ויצירתיות וכמובן תפישה אסתטית נכונה והרבה אהבה לצמחים ולטבע.


איך הופכים גינה למודרנית ומרחיבת לב?


גינה מודרנית הוא כמובן מונח כללי – שמקנה לנו חופש בחירה נרחב והמון המון אפשרויות.
אופציה אחת שמוסיפה חן ואסתטיקה לגינה היא צורות גיאומטריות ובאופן כללי קווים מוגדרים היטב שיוצרים מעין מתחמים ברחבי הגינה, כך שמצד אחד הכל פורח ומלבלב ומצד שני יש גם סדר ודפוסים שחוזרים על עצמם (על בסיס תכנון מוקפד ויצירתי) ולכן גם סימטריה והרמוניה מדויקות שמטבען מושכות את העין ושובות את הלב.


אופציה אחרת היא שילוב של אלמנטים כמו חלוקי נחל מרשימים, אדניות בשלל גוונים, מסלעה שמספרת סיפור, תאורה שמכוונת את תשומת הלב לנקודות ספציפיות ובעצמה מהווה פריט אסתטי ואם יש רהיטים בגינה גם הם חייבים להיות בעלי עיצוב מודרני.


אופציה שלישית שתורמת יופי לכל גינה היא שיחים מעוצבים.


שיחים שהם יצירת אמנות


שיח הוא פריט שמטבעו מושך תשומת לב – בזכות העובדה שהוא יחסית גדול ובעל נוכחות ממשית בכל מרחב – ומצד שני הוא לא משתלט על הגינה. בהתאם כדאי לשבץ בכל גינה מודרנית שיחים, ובפרט את אלה המעוצבים.


עיצוב גינות ובפרט העיצוב של שיח והפיכתו ליצירת אמנות לכל דבר, כזו שתרשים מיד כל מי שמגיע לגינה, כולל התייחסות לצורת השיח, לגוונים המאפיינים אותו ולתיחום שלו. הצורה המקובלת ביותר היא של חצי כדור, או אם תרצו מעין איגלו (אבל ירוק וססגוני ומלבלב כמובן), והתיחום יתבצע באמצעות אבנים שייצרו קונטרסט מוצלח עם הצבעים של השיח ועם מצע האדמה שעליה צומח השיח.


דגש חשוב נוסף הוא התאמה של הצמח לתנאים השוררים בגינה במקום שבו הוא נמצא, ובפרט מבחינת החשיפה לשמש.


למה חשוב לגזום עצים בתדירות מתאימה?


עוד פריט שתמצאו כמעט בכל גינה מודרנית הוא עצים. גם בקטגוריה הזו האפשרויות רבות ומגוונות, החל מעצי בונזאי מסוגננים, דרך עצי פרי כמו עצי לימון, עצי אתרוגים, עצי הדר מכל הסוגים וגם אופציות אקזוטיות יותר כמו האקטינידיה (קיווי סיני), הליצ'י, הקרמבולה והפיג'ויה, וכלה בעצי נוי מכל הסוגים: אלון, אשחר, אדר, אלה ארץ ישראלית, בוקיצה והאפשרויות באמת אינסופיות.


כשמוסיפים לגינה מודרנית עצים, גיזום הוא חובה – גם למען בריאות העץ, גם משיקולי בטיחות, וגם על-מנת שהעץ לא יאפיל על שאר המרכיבים בגינה ויפגע בהרמוניה המוקפדת.


את הטיפול בעצים חשוב להפקיד בידיים מקצועיות ובעלות ניסיון רב כך שהגיזום לא יזיק לעץ ולא יקלקל את האסתטיקה. למידע נוסף אודות גיזום עצים מוזמנים להיכנס לאתר https://www.gizum4u.co.il.

  יצירת קשר

    פרטי התקשרות

     כתובת: כפר רות - מודיעין
     טלפון משרד:  077-99-77-99-3
     נייד בן:  052-391-8223  
     נייד נועם: 054-280-7446
     מייל:  suliben@gmail.com
     
     קבלת קהל 
     יום א - ה: 17:00 - 8:00
     יום ו:  14:00 - 8:00
     לייעוץ גינה - בתאום מראש בלבד
   
   

     

  כל הזכויות שמורות לאיגלו גארדן © עיצוב גינות גג
  POWERED BY Powered by Selected