הגעה בתיאום מראש בלבד | כפר רות - מודיעין | הפתרון לשנת השמיטה
איגלו גארדן

מהם צמחים סוקולנטים

3.3.13
חזרה למאמרים

סוקולנטיםסוקולנטים (Succulents) הינם צמחים בעלי עלים וגבעולים מעובים ובשרניים המכילים תאים אוגרי מים. סוקולנט בלטינית משמעו עסיס, בשרני. מוצאם של הסוקולנטים בעיקרם מיבשת אמריקה הדרומית ומאפריקה הדרומית, בהם האקלים הוא ערבתי חמים, גשמים מועטים בעונה החמה ויובש בעונה הקרה.

תכונות
הסוקולנטים הם צמחים רב שנתיים, ירוקי עד, רובם הגדול נראים טוב כל השנה, אינם נשירים ואינם רגישים לגיר ולמליחות בקרקע. לסוקולנטים שלוש תכונות עיקריות: 1) יכולת לאגור כמויות גדולות של מים. 2) יכולת להצתמק כשהנוזלים אוזלים בעת יובש. 3) יכולת לשרוד עד כדי כמעט כיליון בתקופת יובש ולהתעורר ולהתאושש לאחר רדת גשמים.

אופי הצימוח
הסוקולנטים ברובם גדלים לאט מאד אך יחד עם זאת חיים שנים רבות (קיימות עדויות של 20 עד 40 שנה). זאת בהנחה והם מקבלים טיפול הולם. קיימים זנים זקופים, זנים קומפקטים וזנים בעלי צימוח משתרע. אנו במשתלת איגלו גארדן מתמחים בגידול סוקולנטים משתרעים בלבד.

טיפול הולם
הצמחים הסוקולנטים זקוקים לקרקע בעלת יכולת ניקוז טובה, כלומר קרקע שאינה אוגרת מים בכמויות גדולות. קרקע מנוקזת היא קרקע שיש בה אחוז גבוה של טוף טיפול הולםגרוס ופתחי ניקוז גדולים בתחתית מיכל השתילה.  יתר על כן חשוב מאד לדשן את הסוקולנטים לצורך התפתחות יעילה של התאים (אוגרי המים) בצמח. יש להקפיד להניח צמח סוקולנט באקלים המתאים לו, אחרת הוא יצרב מהשמש אילו מדובר בצמח צל או יפתח עלים גדולים מידיי אילו מדובר על צמח לשמש מלאה.

תדירות השקייה
תדירות ההשקייה של הסוקולנטים היא נמוכה יחסית לצמחים אחרים אך היא גם תלויה בעונת השנה, בגודל הצמח ובגודל המיכל. העיקרון המנחה בגידולם הוא שיש לאפשר לקרקע להתייבש בין השקיייה להשקייה. וכאשר משקים שוב ההשקייה צריכה להיות נדיבה לרוויה. השקייה טובה, כאשר הצמח שתול במיכל היא לראות שיוצא נגר של מים מתחתית המיכל. גם אם הצמח לא יושקה שבוע שבועיים בגלל שכחה, מחשב השקייה שהתקלקל או נסיעה לחופשה, ברוב המקרים לא יקרה לצמח דבר ואם הוא קצת ניזוק הוא יחזור לעצמו בתוך זמן קצר.

מחלות ומזיקים
באופן כללי, הסוקולנטים עמידים ואינם רגישים למזיקים ומחלות צמחים שכיחות.

עיצוב גינה בסוקולנטים וצבעי עלים
הסוקולנטים מתאפיינים בעלווה במגוון צבעים (כל גווני הירוק (כהה, מגוון, אפור, בהיר), כחלחל, אדום, סגול ועוד). מגוון זה יכול להוסיף צבעוניות לגינה שהיא לאו סוקולנטים פורחיםדווקא קשורה בפרחים.

סוקולנטים פורחים
הסוקולנטים יכולים להפתיע גם בפריחתם. ישנם כאלה הפורחים בעונה שלהם כגון קיץ, אביב, סתיו או חורף וישנם הפורחים כל השנה

סוגי הצמחים שבמאמר מלמעלה למטה:
אפטניה לבובה, אוסקולריה דלתונית, טלמון רב הפרחים

לחץ חזרה לחזרה לעמוד הבית

  יצירת קשר

    פרטי התקשרות

     כתובת: כפר רות - מודיעין
     טלפון משרד:  077-99-77-99-3
     נייד בן:  052-391-8223  
     נייד נועם: 054-280-7446
     מייל:  suliben@gmail.com
     
     קבלת קהל 
     יום א - ה: 17:00 - 8:00
     יום ו:  14:00 - 8:00
     לייעוץ גינה - בתאום מראש בלבד
   
   

     

  כל הזכויות שמורות לאיגלו גארדן © עיצוב גינות גג
  POWERED BY Powered by Selected