הגעה בתיאום מראש בלבד | כפר רות - מודיעין | הפתרון לשנת השמיטה
איגלו גארדן

הדברה ירוקה לגינה - כן או לא?

חזרה למאמרים

מזיקים נוטים לצוץ בימי הקיץ החמים, וכל מי שחווה פלישה של חרקים ומזיקים אחרים לביתו יודע איזה מטרד הם מהווים. גינות הן מוקד משיכה עבור מזיקים רבים, ולכן עוד לפני שהקיץ מגיע, מומלץ לבצע הדברה מקדימה כדי למנוע את המצב ולהיפטר ממזיקים קיימים. בעבר היה נהוג לבצע הדברה כימית בגינות, אך כיום מומלץ לבצע הדברה ירוקה שיש לה יתרונות רבים לעומת הדברה עם חומרים כימיים.

מה זו הדברה ירוקה לגינה?

הדברה כימית מסורתית כוללת חומרים כימיים חזקים במיוחד שיכולים להיפטר ממזיקים מסוגים רבים. לעומת הדברה כימית, הדברה ירוקה כרוכה בשימוש בחומרים אשר הופקו ממקורות טבעיים, כמו צמחים. ישנם סוגים של חומרי הדברה ירוקים שכוללים מעט חומרים כימיים כדי לחזק את פעילותם, אך מרבית הרכיבים בתוכם הוא אורגניים וטבעיים.

הדברה ירוקה - יתרונות השיטה הטבעית

הדברה ירוקה לגינה הולכת ונהיית פופולרית יותר ויותר ככל שהשנים חולפות הודות ליתרונות הבאים שהופכים אותה לשיטה מועדפת להדברה:

 1. אי-רעילות - לחומרי הדברה כימיים לוקח להם זמן רב להתפרק והם רעילים לבני אדם ובעלי חיים. כתוצאה מכך, כל מי שנמצא בגינה שרוססה באמצעים כימיים חשוף לחומרים מזיקים במיוחד שיכולים להשפיע לרעה על הבריאות. לעומת זאת, חומרי הדברה טבעיים הם אינם רעילים ולא גורמים לנזקים בריאותיים, מה שחשוב במיוחד בגינות בהן מתהלכים ילדים ובעלי חיים.
   
 2. ידידותיות לסביבה - חומרים כימיים מחלחלים לתוך האדמה, ומשם הם יכולים לעבור למי התהום ולזהם אותם. חומרי הדברה ירוקים וטבעיים אינם מזיקים לסביבה ותורמים לשמור על האיכות שלה לאורך זמן.
   
 3. טווח פעולה רחב - הדברה ירוקה לגינה יעילה נגד סוגים רבים של מזיקים, לרבות חרקים, יתושים, מכרסמים, ומזיקים אחרים. לכן, ניתן לבצע גם הדברה ירוקה לעצים אשר רגישים למזיקים שונים שמכרסמים בקליפות שלהם וגורמים להם לגווע. אם יש בגינתכם עצי פרי או עצי נוי, תוכלו להדביר אותם באופן טבעי באמצעות הדברה ירוקה, ולעזור להם לצמוח בצורה תקינה. מלבד חרקים ומכרסמים, הדברה ירוקה פועלת גם נגד עשבים שוטים. כדי לבצע הדברה ירוקה נגד עשבים, חשוב לבצע אותה על פני הקרקע ולפני תקופת הנביטה. באופן הזה, עשבים שוטים קיימים מתייבשים, ועשבים עתידיים פשוט לא נובטים.
   
 4. פעילות ממוקדת - כאמור, הדברה ירוקה לגינה עוזרת להיפטר ממזיקים מסוגים שונים ואפילו מעשבים. מלבד הגורמים הללו, יש בגינות גם מיקרואורגניזמים שדווקא עוזרים לצמחים לשגשג. בניגוד לחומרי הדברה כימיים, חומרים ירוקים אינם פוגעים במיקרואורגניזמים, ובכך בעצם תורמים לפריחה של גינות.

הדברה הגינה מאפשרת למנוע פלישה של מזיקים שונים, וחשוב לבצע אותה בזמן על מנת שהיא תהיה יעילה. הדברה כימית לגינה עלולה להזיק לגינה וגם לאלו שיוצאים אליה, אך עם הדברה ירוקה, תוכלו ליהנות מגינה משגשגת ויפיפייה במשך כל השנה. בכל גינה מומלץ לבצע שימוש, גינות גג - גגות ירוקים, והיכן שנמצא הדשא.

  יצירת קשר

    פרטי התקשרות

     כתובת: כפר רות - מודיעין
     טלפון משרד:  077-99-77-99-3
     נייד בן:  052-391-8223  
     נייד נועם: 054-280-7446
     מייל:  suliben@gmail.com
     
     קבלת קהל 
     יום א - ה: 17:00 - 8:00
     יום ו:  14:00 - 8:00
     לייעוץ גינה - בתאום מראש בלבד
   
   

     

  כל הזכויות שמורות לאיגלו גארדן © עיצוב גינות גג
  POWERED BY Powered by Selected